Kaygan makina 2006 yılında 800m²’ si kapalı olmak üzere toplam 1100m²’ lik bir alan üzerine İzmirde kurulmuştur. Kurulduğu günden beri ar-ge çalışmalarına önem vermiş Sac işleme ve tel çekme sektörlerine özel birçok yeniliğe imza atmıştır. Standard ürün gamı içerisinde Rulo açma tezgahları, Pres besleme sistemleri, Boy kesme hatları, Dilme hatları, Servo sürücüler, Tek kafalı rulo açıcılar, İkiz rulo açıcılar, Hidrolik makaslar, Özel imalat presler, Tel çekme makinaları, Aktarma makinaları, Bobin boşaltma makinaları, Tel vericiler vardır.

2008 yılında girdiği tel sektöründe her gün kendini geliştirerek güçlü bir müşteri portföyüne sahip olmuştur. 2020 yılında torbalıda yeni fabrika binasını bitirerek modern tesisinde sizlere daha iyi hizmet verecektir.

Kaygan makina kurulduğu günden bugüne standard makinaların yanında sektöre özel bugüne kadar yapılmamış makinaların da imalatçısı olmuştur; 2010 yılında bir müşterisi için özel verev kesme makinası yapmış ve devreye almıştır. Bu makina sayesinde müşterimiz 2 metre ile 100 metre arasındaki herhangi bir sacı uzunlamasına istenilen açıda iki eşit parçada kesmektedir. Böylelikle müşterimiz 30m boyunda çok pahalı bir makas yatırımı yapmadan üretimini gerçekleştirmiştir.

Misyonumuz

Sac işleme ve tel sektörü için çözümler ve yeni fikirler bulmak için buradayız. Bunu yaparken; kendimizi sürekli geliştirerek, müşterilerimizin fiyat ve kalite beklentilerini sürekli aşmaya çalışacağız. Bize ihtiyaç duyduğunuzda; iyi günde ve kötü günde her zaman yanınızda olacağız.

Vizyonumuz

Markamıza eşsiz müşteri sadakati yaratmak için Tutku ile sacın ve telin olduğu her yerde olmak